Technologia wyświetlania LED - 6 głównych aspektów zdobycia punktu

2019-09-30

Ponieważ wymagania rynku wyświetlaczy LED ulegają poprawie, lepiej jest poznać technologię wyświetlaczy LED, aby uzyskać odpowiedni ekran LED.

Technologia wyświetlania LED

6 aspektów technologii wyświetlania LED:

Screen Materiał ekranu LED. Przy wyborze ekranu LED o stabilnej jakości najważniejsze jest stosowanie surowców o znanej marce lub dobrej konfiguracji. Na przykład Nationstar LED słynie z produkcji wysokiej jakości diod LED. Płytka PCB powinna zostać przyjęta o grubości 1,6 mm. Drive IC to ogólnie marka Macroblock lub Chipone. Do zasilacza Meanwell   ma lepszą stabilną jakość niż inne marki.

Technologia wyświetlania LED

RightJasność, definicja i częstotliwość odświeżania.

Right Jasność: w przypadku zewnętrznych projektów ekranów LED, jeśli ekran jest cały dzień narażony na silne bezpośrednie światło słoneczne (lub można powiedzieć, że jest skierowany na południe), jasność powinna wynosić co najmniej 6500 nitów. Jeśli ekran LED   twarzą na północ, to wystarczy z jasnością około 5000 nitów. W przypadku projektów wewnętrznych ekranów LED,   ogólnie jasność wynosi 800 ~ 1000 nitów.

☛Definicja: Zależy to od rodzaju ekranu LED. Na przykład, piksel 10 mm ma 10 000 punktów na metr kwadratowy, podczas gdy typ 6 mm pp ma 27 777 punktów na metr kwadratowy. Oferując klientom odpowiednie rozwiązanie projektowe, lepiej poznać odległość oglądania i rozmiar ekranu projektu ekranu LED.

Rate Częstotliwość odświeżania: Zależy od konkretnej aplikacji. W miarę udoskonalania technologii wyświetlaczy LED można osiągnąć nawet częstotliwość odświeżania powyżej 3840 Hz. Jest to na ogół wymagane w przypadku wypożyczenia imprezy lub transmisji na żywo w studio. Ponieważ kamery lub inne urządzenia strzelające celowałyby w ekran LED, byłoby zbyt wiele linii skanowania, gdyby częstotliwość odświeżania była zbyt niska. Wpłynęłoby to na wyświetlanie takich zdarzeń. Ale jeśli ekran LED jest przeznaczony do instalacji na zewnątrz, nie ma potrzeby stosowania tak wysokiej częstotliwości odświeżania. W tym przypadku współczynnik jasności   ma priorytet.

Technologia wyświetlania LED

Ging Proces starzenia się. Oto   standardowe procesy starzenia i testowania: |

Ir Po pierwsze, 24 godziny starzenia we wszystkich białych, czerwonych, zielonych i niebieskich kolorach modułów LED po zakończeniu produkcji.

Hen Następnie 72 godziny starzenia we wszystkich kolorach białym, czerwonym, zielonym, niebieskim i wideo z całych ekranów LED po zakończeniu montażu i konfiguracji.

Technologia wyświetlania LED

④ Tworzenie kopii zapasowej systemu sterowania. W przypadku niektórych specjalnych projektów, takich jak ekran LED stadionu, potrzebny jest zapasowy system kontroli na wypadek problemów z jedynym kablem sygnałowym.

⑤ Zaawansowane oprogramowanie. Obsługiwane jest wszystkie oprogramowanie Windows. Poza tym ma funkcję zegara, która pokazuje godzinę i datę.

Technologia wyświetlania LED

Service Usługa strumieniowego przesyłania wideo Flash:

✔Może nadawać programy telewizji satelitarnej w systemie Hi-Fi.

✔Może odtwarzać programy wideo z magnetowidu, DVD, VCD w systemie Hi-Fi.

✔ Obsługuje różne sygnały wejściowe i wyjściowe, na przykład HDMI, DVI, VGA, SDI, YPBPR, S_VIDEO itp.

✔Może nakładać na wideo teksty, obrazy statyczne lub grafikę.

✔ Może osiągnąć efekty, takie jak pełny widok, zbliżenie, zwolnione tempo, zgodnie z edycją w oprogramowaniu.

✔ Może regulować jasność, współczynnik kontrastu, nasycalność, chromatyczność za pomocą oprogramowania.

✔ Może wyświetlać się synchronicznie.

Powyżej 6 punktów technologii wyświetlania LED. Oczywiście pojawiałyby się coraz więcej aspektów związanych z rozwojem wyświetlacza LED.

Zapraszamy do przesłania nam wiadomości lub wysłania e-maila, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Budynek 9, Park Przemysłowy 4, wioska Hongxing, Guangming, Shenzhen, Chiny

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Czas pracy :9:00-18:00(czas Pekinie)

contact us