Zanieczyszczenie światła LED - co go powoduje i jak go zmniejszyć?

2019-09-09

Zanieczyszczenie światła LED:

W tym temacie jest to uniwersalny problem z rozwojem miasta i technologii. Oto kilka aspektów, które należy rozwinąć w tym artykule.

Zanieczyszczenie światła LED

Różne rodzaje zanieczyszczenia światłem:

IsTo   obejmuje promieniowanie ultrafioletowe, podczerwone, niebieskie lub inne promieniowanie optyczne.

B Uciążliwe światło. Istnieją dwa typy: bezpośredni i pośredni. Bezpośrednie przeszkadzające światło odnosi się do luminoforu   pojawi się w polu widzenia   o znacznie większej jasności   i może obniżyć wizualną moc rozdzielczą, podczas gdy pośrednie natarczywe światło oznacza, że ​​luminofor nie pojawia się w polu widzenia, ale może uszkodzić oczy ludzi po odbiciu.

Ponieważ najwyższa jasność ekranu LED wynosi około 6000 ~ 8000 nitów, wartość ta nie ' t osiągnąć najniższą jasność   pierwszego punktu wymienionego powyżej. Widzieliśmy, że należy on do drugiego punktu powyżej   natarczywe światło.

Zanieczyszczenie światła LED

Przyczyny zanieczyszczenia światłem na ekranie LED:

Reason Powód osobisty. Ponieważ najwyższa jasność ekranów LED może osiągnąć nawet 8000 nitów, może to spowodować poważne zanieczyszczenie światłem LED w nocy.

② Pozycja. Przyniosłoby to więcej   interferencja światła, jeśli ludzie stoją znacznie bliżej ekranu LED.

BOserser. Różni ludzie mieliby różne odczucia   na temat zanieczyszczenia światłem LED.  

④ Treść. Jeśli zawartość ekranu LED zmienia się za bardzo lub ma zbyt jasny kolor, wszystko to może powodować zakłócenia światła dla ludzi.

Zanieczyszczenie światła LED

Redukcja zanieczyszczenia światłem LED ekranu LED:

① Dostosowanie jasności do środowiska. Według badań, jeśli ludzkie oczy przyzwyczają się do środowiska 800 nitów, wówczas będą w stanie wyraźnie zobaczyć w otoczeniu około 80 ~ 8000 nitów. Dlatego lepiej byłoby użyć sprzętu do monitorowania jasności otoczenia, aby ustawić ekran LED w zakresie odpowiednim dla ludzi. W nocy jasność ekranu LED powinna być poniżej dziesięciu razy większa niż normalna.

Ut Obciąć wyjście niebieskiego promienia. Do pomiaru natężenia światła niebieskiego można użyć sprzętu do pomiaru natężenia promieniowania.

③ Kontroluj rozprzestrzenianie się światła LED. Należy upewnić się, że kierunek oświetlenia jest ściśle ograniczony podczas produkcji.

④ Ręczna regulacja jasności. Jeśli czujnik automatycznej jasności jest wadliwy, aby automatycznie regulować jasność, można ręcznie dokonać regulacji jasności w oprogramowaniu.  

⑤ Poprawa wydajności i jakości produktu. To wymaga od producentów przetestowania jasności na zewnątrz i wewnątrz w fabryce.

Opt Zastosuj wielopoziomową technologię korekcji szarości. Może to poprawić ekran LED od   8 do 14 bitów, co zmniejsza zanieczyszczenie światłem LED dla ludzi.  

Zanieczyszczenie światła LED

Chociaż ekran LED może powodować zanieczyszczenie światłem LED, nadal jest szeroko stosowany na całym świecie. Decydują o tym następujące zalety:

☛ Mały rozmiar. W przypadku diod LED jest to niewielki czip, który należy zamknąć w żywicy epoksydowej. Jest więc bardzo mały i lekki.

Ower Niższe zużycie energii w porównaniu do   żarówka. W przypadku diody LED ma ona bezpośrednio przenosić energię elektryczną na światło, podczas gdy żarówka ma przenosić energię elektryczną na światło i energię cieplną. Tak więc LED oszczędza dużo energii elektrycznej. Poza tym wydajność świetlna diody LED jest 8 razy większa niż żarówki i może zaoszczędzić około 80% energii elektrycznej.

☛ Solidny i trwały. Ponieważ dioda LED jest zamknięta w żywicy epoksydowej, jej uszkodzenie nie jest łatwe.

☛Długa żywotność. Teoretycznie żywotność diody LED może wynosić 100 000 godzin.

Zanieczyszczenie światła LED

Z niecierpliwością oczekujemy, że zanieczyszczenie światłem LED może być dobrze kontrolowane i zmniejszane w przyszłości.

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Budynek 9, Park Przemysłowy 4, wioska Hongxing, Guangming, Shenzhen, Chiny

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Czas pracy :9:00-18:00(czas Pekinie)

contact us