Sterownik wyświetlacza LED Podstawowa wiedza i trend

2019-09-02

Funkcja IC sterownika wyświetlacza LED:

Ma on odbierać dane zgodnie z postanowieniami umowy, z danymi z karty odbiorczej lub procesora wideo lub innych źródeł informacji. Następnie wytwarza PWM i prąd, generuje prąd PWM, który jest odpowiedni dla jasności,   skala szarości i częstotliwość odświeżania. Układ scalony sterownika, układ logiczny i układ scalony wokół MOSFET-u działają razem na ekranie LED pokazując i wyświetlając efekt.

Sterownik IC wyświetlacza LED

Na powyższym zdjęciu układ scalony sterownika wyświetlacza LED oznaczony elipsą w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim   ma następujące funkcje:

IC czerwony sterownik LED: To decyduje o jasności i sposobie sterowania wyświetlacza LED.

Układ scalony sterownika zielonej diody LED: Jest to układ logiczny, który ma sterować przesyłaniem danych i dekodowaniem.

Układ scalony sterownika niebieskiej diody LED: służy do zasilania dodatniej elektrody lamp LED. I tylko wyświetlacze LED z metodami skanowania mają ten typ sterownika IC.

Rodzaje sterowników IC:

Istnieją dwa rodzaje układów scalonych sterownika LED: Układ ogólny i Układ specjalnego przeznaczenia.

W przypadku ogólnego układu nie jest on specjalnie zaprojektowany do LED, ale ma logiczne układy scalone, które mają   część   funkcja logiczna wyświetlacza LED. W przypadku specjalnego układu scalonego jest on przeznaczony specjalnie do wyświetlania LED zgodnie z charakterystyką LED. LED jest rodzajem elementu charakterystyki prądu, co oznacza, że ​​jasność wyświetlacza LED zmienia się w wyniku zmiany prądu w warunkach nasycenia przewodnictwa. W rezultacie jedną ważną cechą układu specjalnego przeznaczenia jest zapewnienie stałego źródła prądu. Stały prąd może zapewnić stabilny sterownik LED i   wyeliminować zjawisko migotania, które jest przesłanką wyjścia   wysokiej jakości treści dla ekranu LED. W przypadku niektórych układów specjalnych dodawane są niektóre funkcje specjalne zgodnie z określonymi aplikacjami, takie jak wykrywanie błędów LED, kontrola wzmocnienia prądu, korekcja prądu itp.

Sterownik IC wyświetlacza LED

Ewolucja układu scalonego sterownika wyświetlacza LED:

Ponad 10 lat temu jest to głównie jedno- i dwukolorowy wyświetlacz LED w tej dziedzinie. Dla tych dwóch typów przyjęto układ scalony sterownika stałego napięcia. Doniesiono, że pierwszy typ sterownika specjalnego IC 9701 na wyświetlaczu LED został opracowany w 1997 roku. Osiągnięcie to oznacza skalę szarości od 16 do 8192. To sprawia, że ​​" To, co widzisz, dostajesz " nadchodzi prawdziwa. Później metoda napędzania prądem stałym stała się preferowanym wyborem dla pełnokolorowego wyświetlacza LED zgodnie z   funkcja oświetlenia LED. Jednocześnie wyższy poziom integracji 16-kanałowego sterownika zastąpił 8-kanałowy sterownik. Przed rokiem 2000 firmy Toshiba, Allegro i Ti wprowadziły na rynek stały sterownik IC z 16-kanałowymi sterownikami. Ponadto niektóre firmy w Chinach Tajwan wyprodukowały ten typ. Teraz niektórzy producenci układów scalonych sterowników opracowują wysoki typ integracji 48-kanałowych sterowników, aby spełnić wymóg precyzyjnego wyświetlania LED.

Wskaźnik wydajności sterownika wyświetlacza LED:

Najważniejsze wskaźniki dla wyświetlacza LED to częstotliwość odświeżania, skala szarości i efekt wyświetlania. Wymaga to wysokiej spójności prądu w kanałach IC sterownika wyświetlacza, wysokiej szybkości interfejsu komunikacyjnego i stałej szybkości odpowiedzi prądu. Wcześniej trudno było zrównoważyć te trzy aspekty, co odbija się albo w tym, że częstotliwość odświeżania nie jest wysoka, a na ekranie LED jest wiele linii podczas robienia filmów lub zdjęć, albo skala szarości nie wystarcza. Teraz te trzy aspekty zostały rozwiązane, ponieważ technologia sterownika IC wyświetlacza LED została ulepszona.

Sterownik IC wyświetlacza LED

Trend układu scalonego sterownika wyświetlacza LED:

① Oszczędzanie energii. Istnieją głównie 2 aspekty energooszczędnego sterownika IC:  

On Konwersja zwykła   napięcie od 5 V do 3,8 V lub poniżej.

☛Zmniejszenie napięcia sterującego układu scalonego sterownika i prądu sterującego po zoptymalizowaniu algorytmu układu scalonego.

② Integracja. Tak jak wyświetlacz LED o małym skoku typy były stosowane coraz szerzej, potrzebuje znacznie więcej dla układów scalonych sterowników. To sprawia, że ​​przestrzeń na płytce drukowanej jest bardzo ograniczona, a konstrukcja obwodu jest znacznie trudniejsza. Z tego powodu wyszła wysoka integracja z 48-kanałowym sterownikiem IC wyświetlacza LED. To może idealnie rozwiązać problem.

Poniżej znajduje się przykład 48-kanałowego sterownika IC:

Sterownik IC wyświetlacza LED

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Budynek 9, Park Przemysłowy 4, wioska Hongxing, Guangming, Shenzhen, Chiny

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Czas pracy :9:00-18:00(czas Pekinie)

contact us