Lampa śmierci --- Jak to się dzieje i jak tego uniknąć?

2019-08-26

Przegląd lamp śmierci:

W ciągu tych kilku lat rodzaje wyświetlaczy LED SMD są stosowane szerzej niż w przypadku DIP ze względu na doskonały efekt wyświetlania tego pierwszego. Chociaż dioda LED SMD ma taką zaletę, problem lampy śmierci czasami wychodzi na tym polu. W przypadku lampy śmierci oznacza to, że lampy LED są wyłączone.   Oto zdjęcie tego problemu:

Lampa śmierci

Jak zachodzi lampa śmierci?

Istnieje wiele procesów, które mogą powodować śmierć lampy, na przykład układ LED SMD, opakowanie chipa LED lub okres pracy wyświetlacza LED. Po zbadaniu 5 surowców do lampy LED, w tym układu SMD LED, oprawki LED, proszku fluorescencyjnego, kleju krystalicznego i klejenia   połączenie przewodowe, okazuje się, że ostatni z łączących   połączenie przewodowe jest jednym z najważniejszych powodów   spowodować lampę śmierci. Poza tym, ponieważ większość z nich ma połączenie kaskadowe i równoległe, sytuacja ta wpłynęłaby na inne   Lampy LED.

Jest inna przyczyna.   Prąd upływowy lamp LED jest zbyt   wysoka do zrobienia   złącze PN wyłączone, co powoduje lampę śmierci. W tej sytuacji nie ma to wpływu na inne lampy LED.

Poniżej znajduje się rysunek wewnętrznego połączenia lampy LED:

Odp .: Połączenie elektrody chipowej LED i złotej kuli.

B: Połączenie złotej kuli i drutu wiążącego.

C: Drut łączący.

D: Połączenie 2. lutu i drutu łączącego.

E: Połączenie drugiego złącza lutowanego i powłoka uchwytu LED.

Lampa śmierci  

Na powyższym rysunku widać, że część C (drut łączący) jest kluczowym elementem do zmostkowania układu LED i powłoki oprawki LED.

Poniżej znajduje się przekrój lampki śmierci LED spowodowanej pęknięciem złącza lutowniczego:

Lampa śmierci

Na rynku istnieją 2 rodzaje drutu łączącego podczas   Opakowanie z chipem LED: drut miedziany i złoty drut. W przypadku drutu miedzianego jest on szerzej stosowany ze względu na niższą cenę. Ale w porównaniu ze złotym drutem występują 3 problemy z pakowaniem drutu miedzianego:

Wire Drut miedziany jest znacznie łatwiej utleniony, co powoduje, że złota kula traci kształt.

②Podczas lutowania drutem miedzianym łatwiej byłoby uszkodzić warstwę aluminiową pierwszego złącza lutowniczego, szczególnie w przypadku warstwy o grubości mniejszej niż 1um   grubość.

③ Ponieważ drut miedziany nie jest łatwy do połączenia z oprawką LED, może to spowodować złe spawanie drugiego lutu. W związku z tym istnieje pewne ryzyko podczas aplikacji.

W przypadku drutu złotego ma on zalety dobrego przewodnictwa cieplnego, dobrej wytrzymałości na rozciąganie, dobrej stabilności chemicznej, odporności na korozję. Ale odpowiednio   jego cena jest znacznie droższa niż cena drutu miedzianego.

Lampa śmierci

Jak uniknąć problemu z lampą śmierci?

Zgodnie z powyższą analizą widzieliśmy, że materiał drutu wiążącego ma zasadnicze znaczenie dla problemu lampy śmierci. Sugerujemy, aby klienci mogli wybrać lepszy materiał, taki jak złoty drut, aby uzyskać bardziej stabilne produkty. Drut z czystego złota jako jedna z zasadniczych części podczas pakowania chipów LED może całkowicie wyeliminować problem lampy śmierci.

Zapraszamy do dyskusji na temat tego aspektu.

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Budynek 9, Park Przemysłowy 4, wioska Hongxing, Guangming, Shenzhen, Chiny

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Czas pracy :9:00-18:00(czas Pekinie)

contact us