Wyświetlacz LED COB Zalety i wady

2019-08-19

Definicja diody COB:

Co oznacza skrót COB? Według Wikipedii COB to skrót od chipa na pokładzie. Jest to rodzaj produkcji, w której układy scalone są okablowane i połączone bezpośrednio z płytką obwodu drukowanego, z lampami LED z przodu i układami scalonymi z tyłu, tworząc moduł LED COB. Taki moduł LED COB tworzy   wyświetlacz LED.  

Hermetyzacja COB LED skupia się przed technologią LED, w połowie technologii enkapsulacji i za technologią wyświetlania. W rezultacie wyświetlacz LED COB może być szeroko stosowany w oparciu o ścisłą współpracę na wcześniejszych, środkowych i dalszych etapach.

Oto niektóre zalety COB LED:

|R & D: Nie ma średnicy na pojedynczą diodę LED, a teoretycznie można by ją uczynić jeszcze bardziej mikro.

☛ Wykonanie techniczne: koszt opraw COB LED jest zmniejszony, proces produkcji jest uproszczony, opór cieplny chipa LED jest obniżony, osiąga się opakowanie o dużej gęstości.

Installation Instalacja projektu: Montaż modułu LED COB jest znacznie wygodniejszy i szybszy.

Features6 Funkcje, jak następuje:

L Niezwykle smukły. Płytki PCB o grubości 0,4 mm ~ 1,2 mm można dostosować do wymagań klientów. Dzięki temu waga jest mniejsza niż około 1/3 w porównaniu z tradycyjnymi wyświetlaczami LED. W rezultacie może pomóc obniżyć koszty transportu i zaprojektować konstrukcję stalową.

② Odporność na kolizje i zgniatanie. W przypadku diody LED COB jest to hermetyzacja układu LED   na płytce drukowanej,   następnie zestalić się za pomocą kleju na bazie żywicy epoksydowej. Powierzchnia wypukłaby jak kula, czyniąc ją antykolizyjną.

③ Duży kąt widzenia. Kąt widzenia wynosi około 180 ° .

Ood Dobre odprowadzanie ciepła. COB LED ma za zadanie obudować lampę LED na płytce drukowanej. Może łatwo rozproszyć ciepło za pomocą folii miedzianej na płytce drukowanej. Poza tym, grubość folii miedzianej PCB jest ściśle wymagana. Dodając technologię zanurzenia w złoto, nie występuje silne tłumienie luminancji. Może to przedłużyć żywotność wyświetlacza LED.

Asy Łatwy w czyszczeniu. Wystarczy użyć wody i szmatki, aby oczyścić diodę COB w przypadku kurzu.

⑥ Jest wodoodporny, odporny na wilgoć, antykorozyjny, pyłoszczelny, antystatyczny, przeciwutleniający. Poza tym może działać idealnie, nawet jeśli jest poniżej -30 ℃ lub powyżej + 80 ℃.

Mimo że lampa COB LED ma powyższe zalety, należy rozwiązać pewne problemy techniczne:

Passing Szybkość przekazywania jest niska dla jednorazowego kapsułkowania. A koszty utrzymania są wysokie.

☛ Jednorodność wyświetlacza LED COB nie jest tak dobra, jak w przypadku wyświetlacza LED SMD.

☛ W chwili obecnej dioda COB LED nadal wymaga kunsztu z litego kryształu i lutowania drutowego, co powoduje wiele problemów podczas tego procesu.

☛ Koszt produkcji jest znacznie wyższy niż typ SMD ze względu na wysoki wskaźnik awaryjności.

Wniosek:

Chociaż technologia COB LED osiągnęła wiele przełomów, SMD LED jest nadal szeroko stosowana w typach P1 lub wyższych. Można powiedzieć, że wyświetlacz LED COB jest wykonany tylko dla P1 lub poniżej pików. I   COB LED może być zastosowane w przyszłości.

COB LED

COB LED

COB LED

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Budynek 9, Park Przemysłowy 4, wioska Hongxing, Guangming, Shenzhen, Chiny

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Czas pracy :9:00-18:00(czas Pekinie)

contact us