Wpływ lampy LED na ekran wyświetlacza LED --- 8 aspektów

2019-07-20

Lampa LED   Znaczenie dla ekranu wyświetlacza LED

Najważniejszą częścią ekranu wyświetlacza LED jest lampa LED. Oto 3 punkty:

☛ Lampa LED to część, która zajmuje najwięcej miejsca na ekranie LED. Na jednym ekranie LED o powierzchni 1 metra kwadratowego znajdują się dziesiątki tysięcy lamp LED.

☛Lampa LED ma wpływ na działanie wyświetlacza optycznego, co może wywrzeć wpływ na odbiorców na     Ekran LED.

☛Lampa LED zajmuje największy procent całkowitego kosztu, od 30% do 70%.

Więc jakie efekty może przynieść lampa LED na ekran wyświetlacza LED? W tym miejscu chcielibyśmy wyjaśnić 8 aspektami:

Ng Kąt widzenia. Kąt widzenia ekranu LED zależy od kąta widzenia lampy LED. W przypadku powszechnie stosowanego typu SMD ma on duży kąt widzenia około 160 ° do poziomego i pionowego.

UminLuminancja. Luminancja lampy LED jest ważnym czynnikiem dla całej jasności wyświetlacza LED. Wyższy   jasność światła LED, tym większy limit prądu. Jest to dobre dla stabilności wyświetlacza LED. Większość dostawców poprawiłaby prąd modułu wyświetlacza LED, aby zwiększyć jasność. Niektórzy nawet przekraczają tę wartość prądu, którą może wytrzymać lampa LED. Skróciłoby to żywotność ekranu LED. Poza tym tłumienie światła LED byłoby znacznie wyższe o około 30% w ciągu jednego roku.

Rate Wskaźnik niepowodzenia. Ponieważ ekran LED składa się z dziesiątek tysięcy czerwonych, zielonych, niebieskich lamp LED, miałoby to wpływ na cały efekt wizualny, jeśli którakolwiek z tych wad kolorów. Zasadniczo wskaźnik awaryjności ekranu LED powinien wynosić   mniej niż 1/10 000 od montażu do dostawy.

Nt Antystatyczne. Lampa LED jest urządzeniem półprzewodnikowym. Jest wrażliwy na elektryczność statyczną. Jest to więc bardzo ważne dla   antystatyczna pojemność ekranu LED.

Sp Długość życia. Teoretycznie żywotność lampy LED może wynosić 100 000 godzin, co odpowiada 11 latom. Jest to znacznie dłużej niż inne części, takie jak zasilacze, karty kontrolne itp. Tak więc lampa LED może być jedną z najtrwalszych części wyświetlacza LED, jeśli ma stabilną jakość, odpowiedni prąd i dobre odprowadzanie ciepła.

Att Tłumienie światła LED. Po pewnym czasie luminancja spadnie i nieco inny kolor dla całego wyświetlacza LED, co jest spowodowane tłumieniem światła LED. Niezgodność jasności czerwonej, zielonej i niebieskiej diody LED spowodowałaby niezgodność jasności całego wyświetlacza LED. Dzięki wysokiej jakości lampie LED współczynnik tłumienia światła byłby niski. W warunkach normalnej pracy 1000 godzin i 20 mA tłumienie czerwonej lampy LED powinno być mniejsze niż 2%, a zielone i niebieskie powinno być mniejsze niż 10%. Przy projektowaniu modułu wyświetlacza LED lepiej jest użyć prądu znamionowego 70% ~ 80% tylko 20mA dla tych lamp LED. Poza lampą LED, rozpraszaniem ciepła przez PCB, środowisko aplikacji miałoby również pewien wpływ na tłumienie światła.

Lamp Rozmiar lampy LED. Rozmiar lampy LED decyduje o rozstawie pikseli lub rozdzielczości. Na przykład, w odniesieniu do typu DIP,   5 mm lampa LED jest głównie używana do P16, P20, a 3 mm jest używana głównie do P12, P10. W przypadku typu SMD 3528 stosuje się do wewnętrznych, takich jak P6, P8, P10, natomiast 2020 stosuje się do P2, P2.5, P3, P4, P5.

⑧ Zgodność. Zgodność jasności i długości fali czerwonej, zielonej, niebieskiej diody LED decyduje o zgodności jasności wyświetlacza LED. Decyduje o tym poziom techniczny   dostawców enkapsulacji LED.

Poniżej kilka zdjęć   Hermetyzacja LED Nationstar, której używamy   dla prawie wszystkich projektów zewnętrznych:

Lampa LED

Lampa LED

Lampa LED

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Budynek 9, Park Przemysłowy 4, wioska Hongxing, Guangming, Shenzhen, Chiny

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Czas pracy :9:00-18:00(czas Pekinie)

contact us