Różnica między wyświetlaczem LCD a wyświetlaczem LED

2019-06-30

Różnica między wyświetlaczem LCD a wyświetlaczem LED

Co to jest ekran LCD? Oto definicja LCD według Wikipedii:   Wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD) jest płaskim wyświetlaczem lub innymi elektronicznie modulowanymi urządzeniami optycznymi wykorzystującymi modulujące światło właściwości ciekłych kryształów. Ciekłe kryształy nie emitują światła bezpośrednio, zamiast używać podświetlenia lub odbłyśnika do tworzenia obrazów w kolorze lub monochromatycznie. A co to jest LED? Oto definicja z   Wikipedia: Dioda emitująca światło (LED) jest półprzewodnikowym źródłem światła, które emituje światło, gdy płynie przez niego prąd. Wyświetlacz LED jest płaskim wyświetlaczem, który wykorzystuje piksele diod emitujących światło do wyświetlania filmów lub obrazów.

Niektórzy klienci są zdezorientowani, wybierając odpowiedni typ w niektórych projektach. Mogą wybierać ekran LCD, podczas gdy bardziej odpowiedni jest wyświetlacz LED, podczas gdy w niektórych przypadkach lepiej nadaje się ekran LCD. Oto różnica między wyświetlaczem LCD a diodą LED (tutaj wyświetlacz LCD jest stosowany głównie w zastosowaniach komercyjnych, a nie w urządzeniach domowych lub telefonach komórkowych):

Principle Zasada emitowania światła LED i LCD jest inna. Jak wspomniano powyżej, dioda LED składa się z diod emitujących światło w postaci pikseli do wyświetlania filmów lub zdjęć, a jasność jest określona przez definicję. Ekran LCD wykorzystuje podświetlenie do tworzenia obrazów.

Process Proces produkcji jest inny. Generalnie LCD jest dostarczany przez niektóre duże firmy, takie jak Samsung, LG, BOE itp.

Requirement Wymóg jasności jest inny. W przypadku ekranu LED nadaje się do stosowania w niektórych przypadkach, które nie są ścisłe w definicji, podczas gdy wyświetlacz LCD jest bardzo idealny do użycia w tych wymagających wysokiej rozdzielczości.

Area Obszar ekranu jest inny. Ekran LED jest zwykle używany w dużych projektach, takich jak ponad 10 metrów kwadratowych, podczas gdy ekran LCD jest używany w mniejszych rozmiarach o powierzchni kilku metrów kwadratowych.

Unit Jednostka ładująca jest inna. W przypadku ekranu LED jest on obliczany na podstawie metra kwadratowego, podczas gdy ekran LCD jest oparty na kawałku.

Effect Efekt łączenia jest inny. Nie ma widocznej szczeliny między dwiema szafami LED dla ekranu LED, podczas gdy między dwoma elementami LCD jest widoczna szczelina.

Jak wybrać? LCD lub LED? Po zapoznaniu się z różnicą między wyświetlaczem LCD a diodą LED powyżej, oto kilka punktów, które należy wybrać, aby wybrać odpowiedni typ dla swojego projektu:

 • Jeśli obszar ekranu jest bardzo mały, możemy powiedzieć około 2 metrów kwadratowych i wymagający efektu definicji UH, takiego jak   1920 i razy, 1280 pikseli, a następnie LCD musi być używany.

 • Jeśli wymagany jest jednolity wyświetlacz, wybór należy do ekranu LED. Obecnie wyświetlacze LED o małym skoku są szeroko stosowane, a konkurencyjna wysoka rozdzielczość może być również osiągnięta dzięki ekranowi LED.

 • Jeśli odległość widzenia jest podobna do około 3 metrów powyżej, można użyć ekranu LED. Jeśli potrzebna jest odległość zbliżona do 2 metrów, można rozważyć ekran LCD.

Różnica między wyświetlaczem LCD a diodą LED

Różnica między wyświetlaczem LCD a diodą LED

Różnica między wyświetlaczem LCD a diodą LED

Powyższe informacje to krótkie wprowadzenie do różnicy między wyświetlaczem LCD a wyświetlaczem LED. Zapraszamy do omówienia większej liczby osób, jeśli są zainteresowane

 

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Budynek 9, Park Przemysłowy 4, wioska Hongxing, Guangming, Shenzhen, Chiny

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Czas pracy :9:00-18:00(czas Pekinie)

contact us