Sterowanie synchroniczne i asynchroniczne różnice i wybór

2019-06-25

Wprowadzenie sterowania synchronicznego i asynchronicznego

W polu ekranu LED sterowanie synchroniczne i sterowanie asynchroniczne odnoszą się do metod sterowania komputera sterującego do ekranu LED.

Sterowanie synchroniczne jest rodzajem systemu sterowania ekranem LED, w którym zawartość wyświetlana na ekranie LED jest taka sama, jak w komputerze sterującym w tym samym czasie. Na przykład niektóre znane marki, takie jak Novastar, Linsn, Kystar, itp., Są synchronicznym systemem sterowania.

Kontrola asynchroniczna nazywana jest również kontrolą off-line. Zawartość zostanie wcześniej zapisana w systemie sterowania ekranem LED, a ekran LED będzie stale działał, nawet jeśli komputer sterujący jest wyłączony. W skrócie, jest to karta kontrolna do sterowania ekranem LED i nie ma potrzeby korzystania z komputera sterującego.

Synchroniczne i asynchroniczne różnice w ekranie LED

☛ Tryby wyświetlania. Synchroniczny wyświetlacz LED może wyświetlać różne lub nawet nieograniczone rodzaje trybów wyświetlania, jeśli korzysta się z profesjonalnego oprogramowania do sterowania diodami LED, podczas gdy wyświetlacz LED z asynchronicznym sterowaniem może wyświetlać tylko kilka rodzajów trybów wyświetlania, takich jak wyskakujące okienko, roll-up, roll-down itp.

AtionOperacja. Dla   kontroler synchroniczny, potrzebuje profesjonalnego inżyniera do działania, podczas gdy kontroler asynchroniczny nie musi działać cały czas, i jest znacznie łatwiejszy w obsłudze.

Methods Metody kontroli. Jak wspomniano powyżej, sterowanie synchroniczne wymaga, aby komputer sterujący był włączony cały czas, jeśli ekran LED będzie działał, podczas gdy typ sterowania asynchronicznego nie wymaga, aby komputer sterujący był włączony.

Kontrola synchroniczna lub asynchroniczna

Przed   oferowanie klientom odpowiednich rozwiązań projektowych, dostawców   trzeba znać więcej szczegółów, na przykład   rozmiar ekranu, wymagany efekt, czy potrzebny jest rozwój wtórny, a wszystko to można uzyskać od klientów. Ogólnie rzecz biorąc, dla dużego ekranu LED o wysokiej rozdzielczości, bez względu na zastosowanie zewnętrzne lub wewnętrzne,   kontrola synchroniczna jest lepsza, aby osiągnąć wyższą częstotliwość odświeżania. Zasada działania wyświetlacza LED z synchronicznym sterowaniem przypomina ekran komputera.  

Jeśli potrzebne jest opracowanie wtórne, należy użyć kontrolera asynchronicznego. Poza tym kontroler asynchroniczny służy głównie do wyświetlania tekstów, symboli, grafiki itp. Zawartość jest edytowana przez komputer i przechowywana w pamięci ramki z wyprzedzeniem za pomocą RS232 / 485, a ekran LED wyświetlałby się sam. Poza tym asynchroniczny system sterowania   może pokazać   zegar symulacyjny, odliczanie, formularz. Ma funkcję ustawiania czasu, kontroli temperatury i wilgotności.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj metody sterowania zgodnie z konkretnym projektem. Doświadczeni dostawcy ekranów LED mogą zaoferować najlepsze rozwiązanie dla klientów. Nie jest dobrze, że projekt kosztuje najwięcej, ale najlepiej, aby system sterowania był idealny do spełnienia wymagań klientów. W Dreamway zawsze kładziemy nacisk na dostarczanie klientom najlepszego odpowiedniego rozwiązania zgodnie ze szczegółowym projektem klientów. Naszym celem jest zaoferowanie klientom łatwej obsługi, ale odpowiedniego systemu sterowania, aby zrobić ekran LED.

Poniżej znajdują się przykłady projektów sterowania synchronicznego i asynchronicznego:

Kontrola synchroniczna

Kontrola asynchroniczna

Kontrola synchroniczna

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Budynek 9, Park Przemysłowy 4, wioska Hongxing, Guangming, Shenzhen, Chiny

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Czas pracy :9:00-18:00(czas Pekinie)

contact us