Usuń Moire Lines of LED Screen

2019-06-15

Usuń Moire Lines of LED Screen

Po pierwsze, musimy wiedzieć, co jest mory. Oto definicja mory: Podczas robienia zdjęć lub filmów na ekranie LED przez   przy użyciu urządzeń cyfrowych, takich jak telefony komórkowe, kamery itp., byłyby nieregularne wzory, takie jak fale wody. Nazywa się to zjawiskiem mory lub efektem mory. Po prostu spójrz na zdjęcie poniżej:

Usuń Moire

Co powoduje efekt mory?  

Po pierwsze, chcielibyśmy przedstawić czujnik obrazu CCD aparatu cyfrowego. Istnieje wiele fotodiod ustawionych w linii   na czujniku obrazu CCD. Mogli wyczuć światło i włączyć sygnał świetlny w sygnał elektryczny. Dla tych fotodiod są one nazywane pikselami CCD, podobnie jak lampy LED to   Piksele ekranu LED.

Poniżej znajduje się zdjęcie tych dwóch rodzajów pikseli (odległość między dwoma pikselami jest pokazana z kształtem siatki): Piksele CCD

Gdy kamera jest skierowana na ekran LED, używamy powyższego zdjęcia pikseli, aby zasymulować i wychodzi ono jak poniżej:

Mora

Powyższe wyjaśnia, co powoduje efekt mory. Więc jak usunąć mory?

Tutaj musimy znać jedno słowo optyczne: częstotliwość przestrzenna.   Oznacza to, że w widoku jednostki okresowość linii jasnych i ciemnych linii powtarza się. Oto zdjęcie:

Częstotliwość przestrzenna - usuń mory

Na tym zdjęciu odległość między aparatem cyfrowym a ekranem LED jest stała. Z punktu widzenia oka, jeśli piksele CCD i ekranu LED są takie same, to możemy powiedzieć, że częstotliwość przestrzenna jest taka sama dla   Ekran CCD i LED. Podobna częstotliwość przestrzenna może łatwo powodować powstawanie mory.

Oto 5 wskazówek, które można ogólnie usunąć:

☛Zmień kąt aparatu cyfrowego. Ponieważ kąt kamery może powodować mory, zmiana kąta kamery może spowodować usunięcie mory.

☛Zmień punkt centralny. Zbyt jasny punkt ogniskowania może powodować mory. Więc może usunąć mory, zmieniając punkt centralny.

☛Zmień obiektyw lub ogniskową. Do usunięcia mory można użyć innego obiektywu lub ogniskowej.

TheUżyj soczewki filtru i umieść ją przed CCD, aby uzyskać ekspozycję spełniającą wymagania częstotliwości przestrzennej, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia mory.

DDodaj jeden rodzaj ekranu przetwarzania optycznego przed ekranem. Ten rodzaj ekranu jest wykonany ze specjalnych materiałów. Może wzmocnić wyświetlanie każdego piksela na   Ekran LED, usuń efekt siatki i może usunąć mory.

Po powyższym opisie mory możesz mieć pewien pomysł na to powszechne zjawisko podczas robienia zdjęć na ekranie LED. W każdym razie, jeśli dostosujesz kąt kamery podczas robienia zdjęć, możesz tego uniknąć. Być może zauważysz również, że podczas robienia zdjęć lub filmów na ekranie LED pojawia się inny rodzaj czarnej linii. W przypadku takich czarnych linii nazywane są liniami skanowania. Różni się to od linii mory. Takie czarne linie są spowodowane niską częstotliwością odświeżania. Można to wyeliminować za pomocą   dysk IC o wysokiej częstotliwości odświeżania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ekranach LED, skontaktuj się z nami.

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Budynek 9, Park Przemysłowy 4, wioska Hongxing, Guangming, Shenzhen, Chiny

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

Czas pracy :9:00-18:00(czas Pekinie)

contact us