Jak wyczyścić ekran LED?

2019-06-10

Jak wyczyścić ekran LED?

W przypadku cyfrowego ekranu LED, wewnątrz i na zewnątrz panelu LED byłby kurz   po okresie działania. Aby nie wpływać na wyświetlanie ekranu LED RGB, musimy oczyścić powierzchnię ekranu LED wodą lub wodą za pomocą płynu do czyszczenia LED. Proszę zwrócić uwagę, że może to być tylko powierzchnia ekranu LED. Podczas czyszczenia należy uważać i nie wkładać wody z tyłu modułów LED.

Jak wyczyścić ekran LED?

Po pierwsze, przygotujcie się na płyn do czyszczenia LED potrzebny do ekranu LED i profesjonalnego sprzętu:

 • Płyn do czyszczenia diod LED: Posiada funkcje ochrony środowiska, odsysania pyłu, nie uszkadza ekranu LED itp. Jest to idealny wybór, aby zastąpić chemiczny środek czyszczący.

 • Dodatek do naprawy ekranu LED: ma wiele zalet. Na przykład ma funkcje polerowania i naprawy oraz sprawia, że ​​ekran LED jest zupełnie nowy. Poza tym posiada właściwości antystatyczne, pyłoszczelne, antykorozyjne. Wartość PH wynosi 7,5 i jest nieszkodliwa dla ekranu LED.

 • Profesjonalny sprzęt: maszyna do powlekania, aerograf, szczotka do czyszczenia itp.

 • Platforma czyszcząca: Dobrze jest zbudować rusztowanie, stalową ramę, kosz wiszący, hydrauliczną klatkę powietrzną do czyszczenia ekranu LED.

Po przygotowaniu się na powyższe elementy, oto kroki, jak wyczyścić ekrany:

☛ Usuwanie kurzu. Kierunek wyciągania pyłu powinien być taki sam, jak od lewej do prawej lub od prawej do lewej. Wykorzystanie profesjonalnego aerografu do czyszczenia kurzu z powierzchni modułu LED. I może być czyszczony wiele razy, jeśli ekran LED był używany przez wiele lat.

☛ Czyszczenie. Użyj maszyny do powlekania, aby rozpylić płyn czyszczący LED na powierzchnię modułu wyświetlacza LED podczas wstępnego czyszczenia.

☛ Drugi raz usuwanie kurzu. Użyj aerografu, aby usunąć kurz z modułu ekranu LED. Proszę zwrócić uwagę, że użyty tym razem aerograf musi zostać wyczyszczony po pierwszym kroku, aby uniknąć wtórnego zanieczyszczenia. Albo możesz użyć nowego aerografu do czyszczenia   ten krok.

☛ Drugie sprzątanie. Rozpyl płyn czyszczący LED na powierzchnię modułów LED, aby ponownie go wyczyścić i oczyścić kurz pozostały po powyższym etapie usuwania kurzu po raz drugi. Jeśli na powierzchni modułów LED nie jest tyle brudu, można spryskać wodą. Należy pamiętać, że kierunek powinien być taki sam, jak od góry do dołu lub od lewej do prawej strony.

RyingSuszenie. Jeśli temperatura, wilgotność, prędkość wiatru są odpowiednie, można pozwolić na ekran LED. Jeśli temperatura jest niska i wilgotność jest wysoka, można użyć pistoletu pneumatycznego do suszenia ekranu. Upewnij się, że ciśnienie powietrza wynosi poniżej 3 kg.

Powyższe informacje wyjaśniają, jak czyścić ekran LED   i potrzebne narzędzia. Jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat tego aspektu, zapraszamy do kontaktu z nami.

Share this Post:

Get in Touch with us

Wypełnij więcej informacji, skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Adres fabryczne

Budynek 9, Park przemysłowy 4, wieś Hongxing, Guangming, Shenzhen, Chiny

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

Telefon : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859

Czas pracy :9:00-18:00(czas Pekinie)

contact us